Na trhu se objevují stále nové styly, které mají za úkol zaujmout a přitáhnout zákazníka k určitému koupelnovému studiu. Co se dá očekávat od japonské, skandinávské či koupelny ve stylu Provence?
luxusní koupelna

Skandinávský styl se u nás v posledních letech těší nebývalé popularitě. Jejími hlavními znaky jsou jednoduchost a bílé obklady doplněné dlažbou s dekorem dřeva. Taková místnost pak působí poklidným a harmonickým dojmem, který nevyprchá ani po letech. Základem tohoto severského stylu je bílá barva, která místnost krásně prosvětlí. Doplněná pak nemusí být pouze dekorem dřeva ale také dalšími decentními barvami – béžovou, krémovou, světle hnědou nebo šedou. Bílý obklad se může oživit také vhodnou mozaikou. Důležitým prvkem zde je také perfektní sladění s detaily.
Skandinávie - sob

Japonský styl je pro nás exotický a zvláštně přitažlivý. Vyznačuje se především tím, že pobyt v koupelně není nutnost, ale relaxace a klid. Styl má blízko k přírodě, takže se zde objevují prvky jako květináče s mechem, kaktusy, bambusy, bílé kameny obložené kolem vany či písečná zenová zahrádka. V každé japonské koupelně je vedle toalety umístěn bidet, protože se klade velký důraz na hygienu. Také je pro tento styl typické, že rozděluje dvě zóny: hygienu a relaxaci. Tyto zóny by od sebe měly být rozděleny nejlépe separátní místností, v případě nedostatku prostoru alespoň závěsem. A co je úplně nejdůležitější, je prostorná vana.

Styl Provence je stylem francouzského venkova, který spojuje levandulovou barvu, žlutou slunečnicovou s dekory napodobujícími kámen. Velmi oblíbeným dekorem poslední doby jsou drobné květiny. To vše potom doplňuje dřevěný nábytek a vana na nožkách umístěná v prostoru. Všechny doplňky, včetně baterie, musí připomínat dobu minulou a to včetně materiálu. Baterie může být měděná nebo z mosazi, umývadlo musí připomínat lavor a také zrcadlo musí být opatřeno rámem dob minulých.
levandule a slunečnice

Je možné se setkat s mnohými dalšími netradičními styly, jako je industriální, farmářský či dokonce gothic. Každá domácnost si tak může vybrat styl, který dokáže podtrhnout její osobitost. A dnešní řemeslníci ji dokáží vyrobit na míru úplně každému.