Sedací vaky v našich domovech zdomácněly, byť názory na vhodnost jejich používání se mezi odborníky zpočátku lišily. V současné době se má za to, že naopak našemu zdraví přinášejí řadu výhod nejen pro tělo, ale i psychickou relaxaci a dokonalý odpočinek. Sezení či ležení na nich je zdravé, uvolňující, snadno se s nimi manipuluje. Samozřejmě při jeho výběru je třeba mít na zřeteli, kdo a kde bude vak používat, zda v bytě či na terase nebo na zahradě. Pokud máme psa nebo kočku, musíme zvolit odolnější typ potahu.

sedací vak

Základní jednoduché rozdělení je na vaky pro děti a pro dospělé.
· Dětské vaky jsou samozřejmě menší, barevné s atraktivními dětskými vzory, a hlavně musí něco vydržet, protože děti si je umí opravdu náležitě všestranně užít. Proto je třeba dbát na kvalitu prošití i použitého materiálu. Ideální je potah snímatelný. Dětské vaky bývají i v podobě různých tvarů oblíbených předmětů. Třeba fotbalistu potěší určitě sedací vak fotbalový míč.
· Vaky pro dospělé musí být hlavně dostatečně velké, aby si i vyšší člověk mohl pohodlně lehnout. Materiál i design si každý vybere z široké nabídky podle svého vkusu.
· Potahové materiály jsou více druhů. Ať už se jedná o nejčastěji používaný, voděodolný, pevný a dobře udržovatelný nylon nebo příjemnou, leč špatně udržovatelnou bavlnu, ze které jsou vhodné potahy snímatelné. Polyester je odolný, příjemný i pevný, ovšem opět je třeba hodit ho do pračky, takže raději potah snímatelný. Dobrým materiálem zejména na ven je kortexin – na rubu s vrstvou PVC, dobře udržovatelný. Eko kůže je příjemná, velmi pěkná, takže takový vak poslouží i jako atraktivní bytový doplněk. Pravá kůže je luxusní záležitost, je nutné se o ni náležitě starat.

stylový sedací vak v odstínech fialové
· Výplně
EPS kuličky jsou vyrobené z polystyrenu, nejčastěji používány, jsou různých velikostí, zdravotně nezávadné a lehké.
Drť z polystyrenu se rychleji sesedne, je prašná a oproti kuličkám není tak pohodlná.

Přírodní výplně jako pecky z třešní, špaldové nebo pohankové slupky mají své zdravotní výhody, ale nejsou příliš často používány.
Pytel či vak můžete zakoupit nejen v různém designu a materiálu, ale i různých tvarů. Záleží, zda chcete vak pouze na sezení, jako taburet či podnožku, na ležení nebo pro všestranné využití. Sedací vak si zamilujete nejen vy, ale i celá rodina včetně domácích mazlíčků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup