Podlaha je nejvíc zatěžovanou částí domova a zároveň vkusným doplňkem, který ovlivňuje celkovou atmosféru místnosti. Moderní typy podlahových krytin jsou navrhovány tak, aby se hodily do všech místností.

Už několik let se na vrcholu moderních vzorů podlah drží přírodní materiály či jejich imitace. Nejoblíbenější mezi imitacemi je dřevo, dále kámen, beton, cihly a další. Je tomu tak proto, že krása jednoho prvku se tak dostane materiálu lépe udržovanému (například imitace dřeva na keramice nebo v případě podlahy kámen na vinylu, který nahrazuje chladnou dlažbu).
dlažba imitace mramoru

Nejodolnější a zároveň jednou z nejsnadněji udržovatelných podlahových krytin představuje keramická dlažba. Keramika je odolná vůči vlhku, proto se hodí do předsíní, koupelen a kuchyní, v poslední době se objevuje také v obývacích pokojích a ložnicích. Její nevýhodou je její tvrdý a chladný povrch. S chladem si ale hravě poradí podlahové topení, které udrží celou podlahu krásně teplou.

Vinyl představuje kompromis mezi tvrdostí a měkkostí podlahy. Je totiž sice tvrdý, ale díky své pružnosti zároveň měkký. Jeho největší předností je údržba, která je skutečně jednoduchá. Také samotné pokládání takové podlahy není žádná věda. Navíc neklouže a vcelku dobře snáší vlhko. V případě pořízení podlahového topení, je ale nutná zvýšená pozornost – ne všechny typy vinylu jsou pro něj vhodné. Nejvhodnější je do obýváku, ložnice či dětského pokoje, ale objevit se může také v kuchyni, předsíni či koupelně.
dlažba v koupelně

Evergreenem mezi podlahami je dřevo. Je stále moderní, vypadá skvěle, je teplé, příjemné na dotyk a skvěle izoluje. Díky moderním technologiím jej lze použít téměř všude, ačkoli toto použití je trochu komplikovanější než u předchozích druhů. Nejvhodnějšími prostory jsou obývací pokoje a ložnice. S předsíní už se může objevovat problém, kvůli znečištění venku – ten se ale snadno odstraní rohožkou před vstupem. Příliš vhodná není dřevěná podlaha ani v dětských pokojích, díky dětským hrám totiž může snadno dojít k poškrábání či jinému poškození. Kdo v této místnosti dřevo přece jen preferuje, vybírá z více tvrdých dřevin, například dub. Kvůli vlhku se nehodí ani do kuchyně či koupel