V dnešní době snad existuje jen málokdo, kdo by neměl rád kokos. Jedná se totiž o něco, co je velmi prospěšné našemu zdraví.
Velmi oblíben není jen kokos samotný, ale také kokosová mouka, která má spoustu pozitivních vlastností na lidský organismus,
Je jasné, že mouka se používá v dnešní době pomalu do všeho. Právě z tohoto důvodu se lidé začali přiklánět k mouce kokosové a to už jen z toho důvodu, že je mnohem zdravější.rozpůlený kokos
Pokud nemůžete konzumovat lepek, nebo držíte nějakou tu dietu, pak vám ji rozhodně doporučujeme. Bude se po vás jednat o tu nejlepší náhražku vůbec.
Jestliže jste si až do dnešního dne mysleli, že je i tato mouka vyrobená z nějakých těch zrn, pak jste na velkém omylu. Jedná se opravdu o kokos.
Díky kokosové mouce velmi pomůžete vašemu zdraví. Kromě toho vašemu tělu dodá potřebnou energii, což se určitě více než vyplatí.
Chybět rozhodně nesmí ani vláknina, která je v této mouce obsažena a to hned z té větší části.
Trápí vás problémy s trávícím systémem? Pokud ano, pak je opět tím nejlepším řešením kokosová mouka nakliceno. Sami uvidíte, že najednou nebudete mít takové problémy, jako jste měli dříve.
Pokud bychom se zaměřili na kalorie, můžete se dozvědět, že jich obsahuje pouze okolo sto dvaceti dvou, což je opravdu nic.kokosový ořech
Tuto mouku je možné použít ve všech receptech. Je jedno, zda se jedná o pokrmy sladké či slané. Tato mouka totiž nemá žádnou výraznou chuť, takže s ní rozhodně nic nezkazíte. Než se ale pustíte do použití této mouky, je potřeba, abyste ji promíchali, protože je nutné odstranit všechny bublinky, které mohly vzniknout a to díky vzduchu.
Kokosovou mouku si navíc můžete vyrobit i vy doma. Rozhodně to není tak složité, jak si někteří mohou myslet. Pokud by vás zajímalo, jak na to, pak si můžete najít na internetu velkou spoustu videí nebo také návodů, pomocí kterých to hravě zvládnete.