Nemůžete finančně dosáhnout na svůj vysněný byt? Možná byste mohli bydlet i levněji a stejně dobře, ovšem musíte se otevřít alternativním možnostem.

Trochu jiné bydlení

Koupit si byt nebo rodinnou vilku. S takovým plánek většina Čechů vstupuje do dospělého života. Dává to docela smysl, protože v našich zeměpisných šířkách vlastní obytné nemovitosti asi nejvíce lidí na počet obyvatel na evropském kontinentu. Jenže tahle statistika se může během několika málo let docela zásadně změnit. Obytné nemovitosti totiž nejenže nezlevňují, ony naopak zdražují. V některých lokalitách jako je kupříkladu Praha dokonce razantně. Hodně lidí si tak díky tomu nemůže pořídit ani malou garsonku, alespoň ne na místě, kde by chtěli žít.

Domek

Naštěstí to jde ale i jinak. Existují i další možnosti, které nejsou tak drahé, ale nabízejí prakticky ten stejný komfort jako standardní byty. Tedy alespoň ty panelákové. Řeč je o mobilních dřevěných domech, které se sice stále nedají koupit vyloženě za hubičku, ale jsou rozhodně cenově daleko výhodnější než standardní byty.

Cena je samozřejmě extrémně důležitá, zvláště v české kotlině, ale není to jediný faktor, kvůli kterému byste si měli tento druh bydlení pořídit. Jsou tu i jiné pozitiva, třeba vnitřní vybavenost. Ta je u mnoha modelů, zvláště těch nejnovějších, na super úrovni. V interiéru najdete vše, co budete k normální pohodlnému životu potřebovat. Nejde jen o nábytek typu skříně, police nebo sedačky, ale také o celou řadu elektrospotřebičů, třeba o mikrovlnnou troubu. Jedná se tak o velice komfortně zařízené bydlení, do kterého se můžete bez obav nastěhovat prakticky okamžitě.

Pohyblivý domov

Nejsou to stavby

I přesto, že se jedná o domy, i když mobilní, nejsou státními orgány řazeny jako stavby. To zní jako problém, ale opak je pravdou. Pokud si chcete postavit na svém pozemku něco většího než je psí bouda, budete potřebovat nejen stavební parcelu, ale zároveň i kopu různých povolení. Než vše vyřídíte, budou vaše dnes malé děti mít vousy. V případně mobilního bydlení ale stačí ohlásit nový objekt na příslušném stavebním úřadě a máte svatý pokoj.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup