Lidé, kteří bydlí díky hypotéce, a určitě se to týká i jiných domácností, tak určité se snaží ušetřit nějakou korunu navíc, protože jak se říká: penízky se rozkutálejí raz – dva.
Úsporných nápadů, jak ušetřit v provozu domácnosti je mnoho. Stačí se po nich trochu „ pídit“. Těch spořivých tipů je mnoho. Některé nápady na ušetření v domácnosti stojí za to, abyste se nad nimi zamysleli a v nejlepším případě je i využili. Je to na vás.
Protože ceny vody a energie každý rok zdražují a v budoucnu to bude stále tak, je na každém z nás, jak ušetřit v našem bydlení na těchto dvou důležitých položkách.
rozpočet rodiny

·        Úspora energie v kuchyni.
Starší chladničku a mrazničku vyměňte za novou s vysokou energetickou hodnotou A++ nebo A+++.
V kuchyni je hodně důležitápečící trouba.  Pokud máte starou troubu, vyměňte ji za novou, teplovzdušnou, s velkou energetickou úsporou v třídě A.
Do rychlovarné konvice nalévejte vždy jen tolik vody, kolik momentálně spotřebujete.
Světla s LED žárovkami vám sníží spotřebovanou energii až o 85%.
 
·        Voda je drahá a bude ještě dražší.
Ušetřit spotřebu vody dokážete jednoduše tím, že si na kohoutek v kuchyni a i v koupelně dokoupíte (pokud ho nemáte) úsporné perlátory vody, které si dokážete na kohoutky namontovat sami. Jen před koupi je důležité vědět průměr kohoutku,  jestli budete potřebovat vnější nebo vnitřní závit. Jsou i k dostání univerzální perlátory, které se dají namontovat na jakýkoliv kohoutek. S kvalitním jediným perlátorem čtyřčlenná rodina dokáže ušetřit až 10 000 litrů vody ročně.
Pokud si zařizujete novou kuchyň, stojí za to si poříditbaterii na teplou vodu, které mají zabudovaný termostat. Ideální teplota ohřevu vody je 50 55°C.
Ušetřit vodu dokážete i s myčkou na nádoby, jsou velmi úsporné s energetickou hodnotou A++ nebo A+.
 led osvětlení
Mnozí z nás, jak jednotlivci, tak rodiny mohou těmito úspornými tipy ušetřit i několik tisíc korun ročně. Stačí se jen zamyslet a realizovat je.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup