Už dávno není myčka na nádobí symbolem luxusu, ale naopak se stala běžnou součástí prakticky každého bydlení. Kvalitní a vhodně vybraná myčka vám ušetří nejen čas, ale taktéž uspoří energii. A to zdaleka není vše! Dle jakých parametrů vybírat myčku na nádobí?
sklenice v myčce

  1. Velikost myčky – záleží samozřejmě na počtu osob v domácnosti, též na daném prostoru a uspořádání vaší kuchyně – vestavěná ši samovolně stojící myčka. Všeobecně je považována myčka disponující šíří 45 cm vhodná pro jednu až dvě osoby domácnosti, pro více osob je lepší alternativou větší myčka. Rovněž záleží na frekvenci použití v rámci mytí nádobí. Lze zakoupit menší myčku a používat častěji, či naopak. Při zakoupení větší je pak možno využít myčku jednou či za dva dny.

 

  1. Programová vybavenost – základ každé myčky tvoří šest programů – předmytí, mytí v intenzivním programu, nadměrně špinavé nádobí – připáleniny, atd., auto program a rovněž rychlý a smíšený program. Základní mytí zabere zhruba dvě a půl hodiny. Dané časové intervaly se liší od typu a značky výrobku. Je třeba, aby myčka disponovala rovněž programy leštění a sušení.

 

  1. Design – před zakoupením je vhodné si myčku důkladně prohlédnout, včetně vnitřního uspořádání, podívat se na prostory pro ukládání příborů, rovněž se seznámit s řešením prostoru na dávání tablet a leštidla do myčky. Zásadou je, že by manipulace s myčkou měla být snadná.

nádobí čekající na umytí 
 
Výhody myčky na nádobí
 
Nejzásadnější je značná úspora času! Spotřeba vody je mnohem nižší, než v případě mytí vody ve dřezu či pod tekoucí vodou. S myčkou můžete mít úsporu vody až o polovinu. Též je neopomenutelným přínosem úspora energie. Zde v porovnání s ručním mytí může být rozdíl až několikanásobně nižší. Jen díky myčce může být vaše nádobí krásně naleštěno. A nejen to. Nádobí je i dezinfikováno, nejen při mytí vodou dosahující vysoké teploty, a to až sedmdesát stupňů. Tak je i vše řádně sterilizováno. Díky myčce máte tak kuchyň dokonale uklizenou, bez zbytečného nádobí, a to nejen na kuchyňské lince.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup