rekvalifikacni-kurzy-karlovy-vary-contexo.cz

Podle posledních průzkumů hledá v Karlovarském kraji práci přes deset tisíc lidí. Jen do konce června vzrostla nezaměstnanost o 3,3 procenta. Po Praze jde o vůbec nejvyšší nárůst nezaměstnanosti v republice. Najít dobře placené místo může být proto tvrdý oříšek. Poradíme vám, jak na to.
Hrozí vám šéf v práci vyhazovem?Nebo sami toužíte po změně a přemýšlíte, jakým způsobem zvýšit svou hodnotu na trhu práce? Rekvalifikační kurzy nabízí skvělou příležitost, jak získat vědomosti, díky kterým na pohovoru zazáříte.

K čemu slouží rekvalifikační kurzy?

Rekvalifikační kurzy Karlovy Vary vám pomohou rozšířit nebo změnit dosavadní profesní zaměření. Ať už cítíte, že vás současná pracovní pozice nenaplňuje, nebo byste rádi získali lépe placené místo v úplně jiném oboru, rekvalifikace může být správným krokem vpřed.
Díky rekvalifikačním kurzům si můžete oprášit znalosti ve svém odvětví – pokud se třeba vracíte do pracovního procesu po mateřské dovolené – nebo rozšířit povědomí o dosud nepoznaných oblastech. Po úspěšném absolvování kurzu navíc získáte osvědčení o rekvalifikaci, s nímž můžete výrazně zvýšit své šance na zisk vytoužené pracovní nabídky.
O rekvalifikační kurzy můžete požádat i na pobočce Úřadu práce v Karlových Varech. Když budete mít štěstí, získaný finanční příspěvekpokryje plnou cenu rekvalifikačního kurzu.

Rekvalifikace: Cesta k lepším (pracovním) zítřkům?

Rozhodnutí ke změně kvalifikace není jednoduché. Oproti bezvýslednému brouzdání po pracovních portálech, u kterého můžete strávit celou věčnost, vám ale otvírá zcela nové příležitosti. Odhodláte-li se do kurzu nastoupit, můžete:

  • rozšiřovat své obzory o nové poznatky a zkušenosti,
  • výrazně zvýšit svou šanci na nalezení lépe placeného zaměstnání,
  • potkat zajímavé osobnosti a navázat celou řadu užitečných kontaktů,
  • získat náskok před ostatními uchazeči o stejnou pracovní pozici.

Na vzdělávání není nikdy pozdě. Jestli máte zájem se do kurzu přihlásit, potom budete nejspíš řešit otázku, jaký rekvalifikační kurz si vybrat. Mezi zaměstnavateli je dlouhodobě velký zájem například o pracovníky se znalostmi účetnictví nebo personalisty.
Rekvalifikační kurzy v Karlových Varech nabízejí zájemcům prohloubení znalostí v obou zmiňovaných profesích. Záleží jen na vás, které odvětví je vám bližší.

Rekvalifikace v oblasti personalistiky

Baví vás práce s lidmi, ale zároveň vám není cizí administrativa? Rekvalifikační kurzy se zaměřením na personalistiku jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro zájemce se zkušenostmi, kteří si chtějí doplnit požadované teoretické znalosti.
Jako návštěvníci kurzu získáte komplexní vhled do každodenní pracovní náplně personalistů a načerpáte nejnovější informace o tom, co hýbe jejich pracovním světem. Zároveň ukážete vašim (budoucím) nadřízeným, že jste ochotni na sobě dále pracovat.

Rekvalifikace v oblasti účetnictví

Jestliže se raději věnujete číslům a excelovským tabulkám, budete se možná chtít vzdělat v oboru účetnictví. Vybírat můžete hned z několika možnosti: rekvalifikační kurzy podvojného účetnictví vás seznámí s potřebnou teorií, ale i praktickými příklady. Po skončení kurzu budete schopni samostatněvést účetnictví malé nebo střední firmy.
Pro náročnější studenty jsou připraveny kurzy účetnictví a daňové evidence, jejichž účastníci si osvojí principy vedení daňové evidence pro menší živnostníky. Poznatky z praxe vám předají zkušení odborníci, kteří působí v oboru dlouhá léta.

Rekvalifikační kurzy (nejen) pro Karlovy Vary

Chcete si doplnit své vzdělání v jiných oborech? Prohlédněte si například nabídku kurzů v Praze. Do hlavního města se z Karlových Varů dostanete během hodiny i běžnou autobusovou dopravou. Pokud vám občasné cestování není proti vůli, odměnou vám bude mnohem pestřejší nabídka rekvalifikačních kurzů. Můžete studovat třeba online marketing, který v současnosti patří mezi nejperspektivnější (marketingová) odvětví. Po specialistech z online světa je proto stále větší poptávka. A úměrně těmto požadavkům roste i jejich cena.
Kudy povede vaše cesta do nového zaměstnání? To záleží jen na vás. Pokud byste potřebovali poradit, jaký kurz je pro vás vhodný, je možné se obrátit na Úřad práce. Nebo se spojte s Orange Academy a společně najdete to nejlepší řešení.