Jste-li mladým studentem nebo pokud máte doma svou dospívající ratolest, jistě jste už slyšeli o možnosti studia v zahraničí. Nabízí se během působení na střední nebo vysoké škole. Odcestovat se dá například na půl roku nebo na rok. Studium v zahraničí má nespočet výhod.

Zdokonalíte své znalosti cizího jazyka

Hlavním lákadlem studia v zahraničí je především zlepšení se v oblasti jazyků. Nejčastěji se jezdí do Anglie, USA, Francie, Německa či Španělska, ovšem můžete si vybrat i z mnoha jiných destinací. Pro zlepšení angličtiny je dobré vybrat anglicky mluvící zemi, naopak pro španělštinu se více hodí samotné Španělsko či země latinské Ameriky. I během půl roku výrazně zlepšíte své znalosti. Cizí jazyk budete nuceni neustále používat ve všech situacích. Neexistuje tak lepšího způsobu, jak se posunout na vyšší úroveň. Zároveň máte při navštěvování místní školy možnost poznat jiné styly a způsoby výuky.

Získáte nové zkušenosti

Jako mladý student se najednou budete muset postavit na vlastní nohy. Poperete se se všemi nástrahami běžného dne a značně se osamostatníte. Studium v zahraničí je skvělou přípravou do „dospěláckého“ života. Za dobu strávenou mimo svou vlast posbíráte mnoho nových poznatků a zkušeností.

studium_zahr

Poznáte nové přátele a objevíte nová místa

Po celou dobu svého studia budete poznávat nové lidi. Je zcela nepravděpodobné, že byste si pár nových přátel nevytvořili. Společně s nimi pak můžete procestovat danou destinaci. Zažijete novou zemi na vlastní kůži a objevíte tajemství tamní kultury. Jelikož v zemi budete pobývat delší dobu, máte možnost navštívit kdejaké přírodní, historické či kulturní památky, prohlédnout si zajímavá muzea a ochutnat nejlepší pokrmy v místních restauracích.

Rozšíříte své pracovní příležitosti

Pro potencionálního zaměstnavatele je velmi atraktivní, když u uchazeče vidí, že studoval v zahraničí. V téměř žádné profesi se v dnešní době neobejdeme bez cizích jazyků. Tento bod ve vašem životopisu mu dá jasně najevo, že cizí jazyk velmi kvalitně ovládáte.

Můžete objevit nové zájmy

Nová kultura otevírá nové možnosti. Máte skvělou příležitost vyzkoušet aktivity, ke kterým byste se v naší zemi běžně nedostali. Hravě se dostanete například k surfování, horolezectví nebo adrenalinovým vodním sportům. Při studiu poznáte i jiné formy zábavy, nové filmy, knihy, hudbu a mnoho dalšího.
Studium v zahraničí se stane skvělou životní zkušeností, která vás pousne kupředu ve všech směrech. Máte-li příležitost vycestovat, zahoďte všechen strach a vzhůru za novým dobrodružstvím. Budou-li vaší překážkou peníze, půjčka bez registru vám snadno a rychle pomůže.