Jazykové školy letos na podzim rozběhly druhé kolo kurzů, které probíhají online. Kolik kol je ještě před námi, to nevíme. Proto se snažíme přijmout novou podobu výuky za svou a vytěžit z ní co nejvíce. O online kurzy stoupá zájem především ve firmách, které začaly objevovat všechny výhody.

Pojďme se dnes na to podívat zblízka. Jaké je tedy průběžné skóre v zápase firemní jazykové vzdělávání versus online výuka?I o tom bude tento článek. Pokud i vy přemýšlíte o zavedení jazykových kurzů ve vaší firmě, určitě byste si následující řádky měli přečíst.

Obrázek1

Úspora peněz

Začneme rovnou výhodou, která zajímá nejvíce našich klientů. Opravdu může online výuka šetřit peníze? Ano, může, ale ne primárně z toho důvodu, že by byla snad levnější. Často se v kurzech stává, že studenti bez ohlášení na smluvené lekce zkrátka nedorazí. Jsou nemocí, vytížení, na služební cestě a podobně.

Je to mrhání časem i penězi, přitom to jde jednoduše vyřešit. Online výuka se může odehrávat kdekoliv a kdykoliv. To znamená i na služební cestě, při nachlazení z domova. Studenti se také nemusí přesouvat a neztrácí čas zdlouhavým dojížděním. V našich firemních kurzech rapidně klesá počet zmeškaných hodin a zaměstnavatelé tak šetří peníze.

IT gramotnost

Před rokem spousta z nás ani netušila, co je Zoom, jak se sdílí obrazovka, nebo že je při skupinovém hovoru dobré vypínat mikrofon. Letos jsme to vše zjistili. Naši lektoři při výuce pracují s celou řadou online platforem a interaktivními nástroji.

Obrázek2

Studenti se tak se vším nenásilně seznamují a postupně také nástroje z firemních kurzů používají. Zlepšují se jejich IT kompetence a gramotnost a nové znalosti pak využívají i ve své vlastní práci při videohovorech, virtuálních schůzkách či při online prezentování svých projektů.

Trénink na online práci

S IT gramotností úzce souvisí také tento bod. Většina pracovních povinností našich klientů se v současné době přesunula do online virtuálního prostředí. Často je to něco, s čím se naši studenti dříve nesetkali a pokud to má probíhat navíc ještě v cizím jazyce, jsou přirozeně nervózní.

Firemní online výuka představuje skvělou možnost, jak si vše efektivně natrénovat.Pokud naše studenty čeká důležitá pracovní prezentace v němčině, není nic jednoduššího než si ji během lekcí natrénovat v lektorem. Ten mu dá zpětnou vazbu a společně mohou zapracovat na tom, co se dá zlepšit.

Obrázek3

Do tohoto článku jsme vybrali ty nejvýraznější výhody online výuky ve firmách. Samozřejmě to není vše a na nové a nové výhody stále přicházíme. Myslíme si, že v budoucnu velkou část klasické výuky nahradí právě ta online.

Jestli si chcete vyzkoušet online lekce na vlastní kůži i u vás ve firmě, zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám vše kompletně zařídíme a pomůžeme se správným výběrem.