V lidském životě to chodí tak, že se člověk věnuje své práci, v níž koná něco pro ostatní, za což jsou mu odměnou peníze, za něž si pro změnu on pořizuje to, co vytvářejí ostatní. Je v tom logika, a pokud to funguje, jsou peníze skvělý prostředek.
Jenže co když se počne peněz nedostávat? To je potom problém. Protože bez peněz si nelze pořídit to, co by člověk potřeboval nebo po čem touží. Bez peněz nezbývá nic jiného než odříkání si tu toho a tu onoho. A jakýkoliv nedostatek logicky nikoho nepotěší.
Jenže co s tím naděláme, že? Když peníze nejsou, co s tím?
V takové situaci se dá dělat vlastně jenom jediné. Je možné si buď to, čeho se nedostává, někde vydělat, nebo se to dá dočasně vyřešit půjčkou. Půjčkou, jež ale pomůže pouze v případě, že je vybrána s rozumem a že je poskytnuta. Což rozhodně nebývá samozřejmostí.
Když někdo potřebuje peníze, může si pochopitelně o půjčku zažádat. Jenže to ještě ani zdaleka není zárukou toho, že bude taková pomoc skutečně poskytnuta. Finančníci, kteří půjčují, totiž naprosto logicky žádají záruky, že dostanou vše v pořádku zpět, a kritéria, jež si pro ten účel nastavují, nejeden z lidí v nesnázích nedokáže splnit. A kdo nesplní, má smůlu.
I když vlastně pořád ještě smůlu mít nemusí. Půjčky totiž nabízí i nebankovní společnosti, a u těch mají naději na úspěch i ti, kdo byli v bance označeni za nezajímavé. Třeba taková nebankovní americká hypotéka je řešením, které je dostupné i mnoha problematickým žaatelům. U ní se totiž neprokazují ani hodně velké příjmy, ani nezbytně čisté registry dlužníků, ani nic jiného. Tady stačí dát do zástavy nemovitost a mít příjmy postačující ke splácení a je po problému.
Tady lze hravě získat až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti, a to rychle, bez poplatků předem a jiných skrytých nástrah, s možností splácet i hodně dlouho nebo naopak předčasně a bez sankcí a podobně.
Tady pomohou kdekomu. A to je dobře.