Investice do kvalitní postele a matrace se rozhodně vyplatí. Díky tomu si budete moci náležitě užívat spánku, který poskytne adekvátní regeneraci vašemu tělu i duši. Zároveň budete mít více energie.

malá postel

Nesprávný výběr může způsobit zdravotní problémy. Nejedná se jen v případě volby materiálu, ale také v rámci ohledně rozměru. Je třeba správně vybrat i co se týče délky a šířky. Optimální rozměr nabízí postel dřevěná 90×200, jenž má adekvátní parametry ohledně délky i šířky. Jen je dobré pamatovat, že nejlepší výška je okolo 45 až 55 cm. Nicméně pro starší osoby je výhodnější o něco vyšší postel. Je to z důvodu lepšího vstávání.
oblečení na posteli

Matrace a rošt

Při volbě postele hraje významnou úlohu taktéž výška roštu a kvalita matrace. Standardní výška roštu je okolo 8 cm. U matrace se jedná do 22 cm. Pro zdravý spánek je výhodnější tvrdší postel, která má pozitivní vliv na zdraví člověka. Poskytne kvalitní spánek a je tak eliminace bolesti zad.

Výběr materiálu

Nejkvalitnějším a nejlepším materiálem je jednoznačně masiv. Jde o nejdokonalejší materiál. V tomto případě se lze spolehnout, že postel dřevěná 90×200 je takřka na celý život. Postele z masivu se vyznačují odolností i vůči mechanicmému poškození, vysokou kvalitou a dlouhou životností.

květina u postele

Výhody masivu

Jde o přírodní materiál, tudíž je takřka nepravděpodobné, že by se mohla objevit alergická reakce. Dřevo je velmi prodyšné a zároveň má velmi dobré termoregulační vlastnosti. Navozuje hřejivou a útulnou atmosféru domova. Hodí se prakticky do každého interiéru. Mezi přednosti náleží rovněž variabilita. Design v různé podobě, tj. od ponechání klasického dřevěného dekoru až po zcela jednobarevné ošetření barevným nátěrem.

Kvalitní zpracování a využití hodnotného dřeva je zárukou, že postel přinese dobré spaní po mnoho let. Není zapotřebí ani zvýšená údržba. Postačí jen jemné otření vlhkým hadříkem.