Nátěry, broušení, zastřihávání – a další podobné údržbové práce, které se neobejdou u oplocení z živých rostlin, ze dřeva či z kovu, u betonových plotů Montáž MPC nepřipadají v úvahu. Jednou z jejich podstatných výhod je bezúdržbovost celé konstrukce. Čas od času je pouze vhodné čištění vodní tryskou nebo ručním kartáčem od nánosů prachu a lišejníků, což je velmi snadný a hlavně rychlý proces.

cihlová zeď

Přežijí vás – s tímto troufalým tvrzením přišli samotní výrobci, neboť je materiál laboratorně testován na povětrnostní zátěže a výkyvy – mráz, sníh, led, extrémní vedro, dešťové srážky, větrnou erozi. Podobně jako u vojenských staveb z předválečného období, které i po téměř sto letech stále „zdobí“ příhraniční lesy a pole, je i certifikovaná betonová směs připravena sloužit svému účelu desítky let.

psí víno na zdi

Nezabere moc místa – klasická zeď z profilovaných či rovných tvárnic vám ukrojí z pozemku z každé strany téměř půl metru, zatímco plot z betonu jen několik centimetrů. I přesto je jeho pevnost dostačující, každá z desek navíc váží téměř metrák a svou vlastní vahou přispívá ke stabilitě celé konstrukce.

Jednoduše a rychle se staví – žádné zdění, žádná malta, žádné lepidlo, žádný hluboký výkop – stačí jen zabetonovat sloupky. Desky se mezi ně vsouvají do obdélníkových drážek – jednoduchý stavebnicový systém přesně potvrzuje známé rčení, že krása spočívá v jednoduchosti a nekomplikovanosti.

Hodí se ke každé stavbě – povrchová úprava, resp. odlitek betonové směsi do tvarové formy již nevyžaduje žádné fasádní nátěry nebo potahy fasádní stěrkou. Výrobky mají různorodý povrch, tvary a barevné odstíny, s nimiž lze různě experimentovat a vybírat z mnoha variant řešení. Většinou se vám podaří vybrat k vašemu pozemku a typu stavby ideální řešení, je možné se navíc inspirovat na Internetu a využít vzorkovníky materiálu a přikládat vzorky k fotografiím vašeho pozemku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup