Instalatérské řemeslo je jedna z profesí, která se uživí v každé době. Pokud zrovna nežijete v chatrči a nečerpáte vodu do vědra z kopané studny, což předpokládáme, že není běžně zvykem, pak máte jistě doma pitnou či užitkovou vodu rozvedenou potrubím a armaturami jak z vlastní studny s čerpadlem, anebo z městského či obecního vodovodního řadu.

vodovodní systém

Co když ovšem nastane nějaká závada a voda začne z potrubí někudy unikat? Jsou to jistě nepříjemné životní momenty, tehdy jde pak všechno stranou a prioritou číslo jedna je unikání vody zabránit.

rozvody vody

Někdy je vyhledávání zdroje úniku vody skutečně složité a amatér nemá šanci najít zdroj problémů. Jsou to například situace, kdy praskne díky vadě materiálu nějaká ocelová, plastová či mosazná armatura a prasklinka je natolik drobná, že ji pouhým okem či pohmatem neodhalíte. Unikající voda vás pak nutí demontovat celou sestavu potrubí a zbytečně měnit něco, co nutné vyměnit vůbec být nemusí.

Nepříjemné situace vznikají hlavně u složitějších rozvodů vody v bytových či rodinných domech, ve firmách, kancelářích a větších provozech, kde je nutný odborný zásah instalatérské firmy, a kde se kvůli tomu musí bourat zdivo nebo podlahová krytina.

A právě v těchto momentech se uplatní vyhledávání úniku vody Kanalizace instalatéři pomocí speciálních metod, například formovacím plynem, směsí vodíku a dusíku, která je zcela zdravotně nezávadná a je nevýbušná a samozřejmě i nehořlavá. Přesnost těchto je značná, není tedy nutné rozbourat celou stěnu nebo vybourat kompletně topení v podlaze, když víte, že stačí odhalit pouze několik centimetrů čtverečních a závadu odstranit efektivně.

Kromě toho, že existují firmy, které úniky vody vyhledávají, byste měli vědět, že instalatéři řeší i havarijní situace v rámci nonstop servisu. Znamená to, že je můžete kontaktovat kdykoli, tedy v případě opravdu závažné havárie třeba i v průběhu vánočních svátků či dnů pracovního klidu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup