Nemáte rádi organizované zájezdy? Nejste jediní. Dříve bylo výhodné cestovat s cestovní kanceláří, protože to bylo cenově výhodnější. Cestovní kancelář měla nasmlouvané výhodné ceny za ubytování, dopravu a podobně. Cestovat na vlastní pěst mohlo být výhodné po finanční stránce v tom případě, že Vaše nároky na komfort byly skromné.
V současné době se rozhodně vyplatí jet na vlastní pěst. Můžete tak ušetřit až třetinu peněz a ty můžete investovat do dalších radovánek, nebo je prostě jen nechat na kontě. Dovolená by přece neměla být důvodem pro to, abyste se finančně vyčerpali.

 

Cestovat levněji

Co se týče dopravy, na internetu najdete spoustu portálů, které nabízejí různé srovnání letenek. Pokud chcete cestovat autem, najdete celou řadu webů, kde najdete důležité informace. Ovšem i v případě, že chcete využít veřejnou dopravu (nejen lety), máte možnost si cestu komfortně naplánovat. Například na webu Rome2rio.com si zadáte jakýkoli startovní bod a jakýkoli cíl a během pár vteřin budete vědět možnosti i cenu. Týká se to i poměrně nedostupných lokalit, portál Vám vyhledá místní spoje.
Co se týče ubytování, i zde máte k dispozici celou řadu srovnávacích portálů jako například Trivago, Booking, Hotels a další. Udělejte si dovolenou příjemnou.
Samozřejmě záleží na každém. Pro někoho je důležité ušetřit, někdo za dovolenou považuje už to, že se nemusí starat a rád si za ten komfort i připlatí.

 
Výhody, když jedete na vlastní pěst
·         Levnější cena
·         Nemusíte se obávat vysokých storno poplatků, pokud nemůžete například z důvodu nemoci odjet
·         Větší volnost
·         Pocit dobrodružství, genia loci jednotlivých míst rozhodně lépe poznáte, když Vám vše nebude naservírováno na zlatém podnose.

Nevýhody
·         Více vyřizování
·         Obavy, že v případě komplikací nemáte po ruce delegáta, který problém vyřeší za Vás
·         V případě komplikací může dojít k hádkám mezi jednotlivými účastníky dovolené (ty jsi to špatně zařídil).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup