Děti milují pohyb, hraní, běhání, skákání, houpání a dovádění. O to více, když to může být venku na zahradě. Proto pokud máte možnost, je skvělou volbou dětem pořídit nějaké herní prvky, dětské hřiště s různými průlezkami, kde si nejenom pohrají, ale také procvičí tělo, zlepší jemnou i hrubou motoriku a koordinaci.

Dětská hřiště jsou už dnes velmi krásná, propracovaná s různými zajímavými herními prvky. Můžete se nechat inspirovat již navrhnutými hřišti nebo si navrhnou a sestavit svoje hřiště. Při výběru vezměte v úvahu, co vaše děti baví, zda mají nějaký konkrétní zájem, třeba o traktory a i do toho motivu můžete hřiště nechat navrhnout.

dětské hřiště

Určitě by v takovém hřišti neměla chybět venkovní houpačka. Houpání děti milují v jakémkoli věku. Je pro ně přirozené, uklidňující a zvládnou ho jak malé děti, tak i adolescenti. Můžete tak mít více typů houpaček. Některé jsou určené pro malé děti, které sen učily sedět a skvělé budou také třeba dřevěné houpačky, které mají vyšší nosnost a které mohou využívat velké děti i dospělý. I vy určitě využijete možnost moct se s dětmi zhoupnout. Tento pohyb bývá uklidňující v jakémkoli věku.

dětská houpačka

Pokud víte, že si na hřišti bude hrát větší počet dětí i různého věku, pak nezapomeńte myslet na to, že je třeba tomu přizpůsobit i dané hřiště a herní prvky. Mějte tam herní prvky pro malé děti, ale i pro ty velké. Můžete zvolit skluzavku, různé typy houpaček, zahradní domečky, mosty, lanové dráhy, horolezecké stěny, prostor pro míčové hry a další herní prvky, které nabízejí prostor pro fantazii a rozvíjejí hru. Určitě by na takovém hřišti nemělo chybět ani pískoviště. Můžete přidat i další speciální prvky, které vaše děti budou bavit. Můžete si vypomoci i z různých zbytků, jako třeba gumové pneumatiky či palety, ze kterých můžete dětem hřiště doladit a přidat další prvky.