Láska versus sobectví

Čím více je člověk jako bytost sebevědomý, čím více si uvědomuje sebe sama jako neoddělitelnou součást celku, a čím více vnímá přírodu (zvířata a rostliny) jako součást jednoty, tím více je schopen udržovat tuto jednotu v harmonii. Takoví lidé nikomu záměrně neubližují a snaží se spíše ostatním nezištně a nesobecky pomáhat, aniž by očekávali ihned něco na oplátku.

Ve vesmíru to funguje tak, že pokud někomu pomůžete s dobrým a nesobeckým úmyslem, někdo zas pomůže vám, a mnohdy ve chvíli, kdy to ani neočekáváte. Minerál růženín svou růžovou barvou napomáhá v tomto uvědomění a hlavně ve stálosti tohoto svého postoje. Pomáhá zkrátka žít pozitivním životem.

růženín

Růženínem napravíte pochroumané vztahy

Darovat růženín lze každému – dětem, dospělým, mužům i ženám. Lásky není na této planetě nikdy dost a pěkně to vyjádřil zpěvák Jožo Ráž citátem v jedné ze svých skladeb: „Aj keď je lásky stále viac, na ceně stúpa“.

Rozhlédněte se kolem sebe, kolik lidí je závistivých, nešťastných, uzavřených, sobeckých, neseběvomých a zoufalých, kolik lidí žije ve zmatku, chaosu, ve stresu a v nenávisti k sobě samému i k ostatním, a kolik lidí je závislých na různých nesmyslech, jako jsou drogy, fastfood, plytká televizní zábava a podobné atrakce pro ovládané „masy“.

surový růženín

Růženínem nic nepokazíte

Růženín můžete z lásky nebo z pouhé úcty k druhému člověku darovat přátelům, známým, členům rodiny i kolegům z pracoviště. Může jít o jakoukoli formu – amulet, náramek, náhrdelník, broušený minerál i kámen v původním tvaru. Růženíny potěší v malých i větších velikostech i jako těžítka na stole a dekorativní předměty, které se krásně hodí např. k zeleným pokojovým rostlinám, s nimiž výrazně svou barvou kontrastují.

Velkou výhodou růženínu je jeho hojné rozšíření v přírodě, a tím pádem i rozumná, dostupná cena. Je to křemičitá hornina (oxid křemičitý), a jeho růžovou barvu vytváří příměs kovových prvků železa a manganu.