Jízda s připojeným karavanem, to je dobrodružství na vlastní pěst a především nezávislost na systémových opatřeních, která nás oklešťují v souvislosti s Covidem-19. Nikdo z nás si nelibuje v nošení roušek či respirátorů, v pravidelném testování a mnozí lidé odmítají z nejrůznějších legitimních důvodů i očkování. Mnoho lidí se také chová zodpovědně a raději, než komplikace na cestách letadlem, autobusem či vlakem a ubytování v hotelu, kde se pohybuje několik desítek osob na malé ploše, volí skromnější podmínky. V tomto případě třeba pronajatý karavan na homologované tažné zařízení.

Vysoké Tatry

A kam vycestovat s karavanem? Obvykle se nabízí někam k moři, tisíce kilometrů daleko, ale máme pro vás jeden zajímavý tip, který vás možná osloví ještě víc – Vysoké Tatry. Je tu skutečně krásně a načerpáte tu spoustu sil a doopravdy si tu odpočinete – stranou od přelidněných letovisek.

karavan v kempu

Ve Staré Lesné, mezi Starým Smokovcem a Tatranskou Lomnicí, je k dispozici kemp a volné prostranství pěti tisíc metrů čtverečních (Tatranská lúka), kde je možné „zapíchnout“ karavan a ubytovat se tu za rozumnou cenu v překrásném prostředí s fantastickým výhledem na Vysoké Tatry, který by vám mohl závidět mnohý profesionální fotograf.

Máte tu k dispozici veškerý komfort, jako jsou bufety, restaurace, elektrická přípojka, toalety, sprchy s teplou vodou, sauna, případně Wi-Fi a vybavené kuchyňky. Můžete využít horského průvodce nebo vyrazit do hor jen na vlastní pěst. Těch míst, kam se vydat, je celá řada, např. Štrbské Pleso, vodopád skok, Hrebienok a vodopády Studeného potoka, Tatranská Lomnica, Lomnický štít, Zelené pleso, Kriváň, Sliezsky dom, Popradské pleso a mohli bychom jmenovat mnoho dalších.

Pokud vám vyjde pěkné slunečné počasí, jsou Vysoké Tatry nezapomenutelným zážitkem na celý život pro dospělé i pro děti, je tu velmi čistý vzduch, nádherná příroda, klid a pohoda, mnoho přírodní pozitivní energie, zkrátka přesný opak toho, co vás čeká ve městech.