Kdyby se to tak dalo a Vy mohli odejít do penze už nyní, co říkáte? Dokud jste relativně bez zdravotních potíží a máte ještě radost ze života.
Ale myslíte i na to, co taková penze obnáší?
Hlavním ze všech faktorů, proč mnozí lidé důchodového věku do penze neodcházejí, je nepřijatelná finanční situace. Sníží se jim příjmy o docela velké částky, na které byli ještě donedávna zvyklí. A z toho se vyžít opravdu nedá. A se státem moc nepočítejte, že by Vám pomohl.
důchodci a důchod.jpg
Proto myslete na penzionování s předstihem!
Musíte tak trochu realisticky počítat s tím, že si nebudete moci z nejrůznějších důvodů v penzi přivydělat trochu peněz brigádou.
·         Z čeho tedy budete žít?
·         Máte jasno, kolik budete potřebovat finančních prostředků měsíčně?
·         Budete si moci dovolit jednou za čas výlet do zahraničí?
·         Nebudete živořit na hranici bídy?
To jsou naprosto normální otázky, kterými se budoucí penzisté zabývají. A věřte, nebo ne, vždycky se jimi zabývat budou. Myslíte na penzi už nyní? Vyplatí se to!
sedadla lanovky.jpg
Zkuste si to spočítat i Vy!
1.       Hlavním příjmem budou důchodové dávky od státu, které se spočítají z Vašich příjmů během posledních let. Částka kolem 11 tisíc není vysoká. Je tak trochu k pláči.
2.       Jestli jste mysleli na penzi včas, potom další příjem by měl být z Vašeho penzijního spoření!
3.       A v neposlední řadě jsou dalším příjmem naspořené osobní finance v podobě nadupaného konta, nebo v majetku, který plánujete prodat, nebo pronajmout.
Tak jak jste si to spočítali? Vyjdete s finančními prostředky i v době penzionování? Abyste měli spokojenou a ničím výrazně omezovanou penzi, zaměřte se na ni už nyní. Spořte a plaťte si penzijní spoření! Tři stovky měsíčně zvládne každý!
Ale také v předstihu myslete na svou penzi i v oblasti příjmů v době penze. Pronájem prostor, které vlastníte, budou Váš finanční rozpočet v době penze příjemně navyšovat!