Některým rodinám se ztrácí ponožky, jiným zase nabíječky. Jestli si chcete zachovat rodinnou pohodu a duševní zdraví, doporučujeme pořídit pár nabíječek do zásoby, umístit je na všechna strategická místa (včetně záchodu a kuchyně) a problém zvaný „vybitý mobil“ můžete konečně škrtnout z vašeho života.

nahledove_foto

Víte, jak vybrat správnou nabíječku?

Nejprve je asi slušné citovat. Když jsme hledali informace k nabíječkám, tak nejlépe zpracované informace ohledně nabíječek jsme našli na webu ProMobily.cz, a se souhlasem majitele některé nejzajímavější body shrneme v tomto článku.

Zvolte vhodný typ konektoru

Jako první musíte správně zvolit typ vašeho konektoru. V České republice jsou 3 nejčastěji používané typy konektorů. Jsou to: Micro USB (na jedné straně zkosený ovál – nabíječku tedy nejde vsunout „vzhůru nohama“), USB-C konektor (pravidelný ovál, nabíječku lze zasunout z obou dvou stran) a nabíječky pro iPhone. Nabíječky pro iPhone tvoří zvláštní skupinu a zde určitě doporučujeme volit originální kabel pro nabíjení. A to z toho důvodu, že Apple v nových verzích iOS odpojuje „neznačkové kabely“.

typy_konektoru

Je libo rychlonabíjení?

Jako druhý krok si zjistěte (například na google), zda váš mobilní telefon podporuje rychlonabíjení. Pokud ano, tak určitě doporučujeme volit nabíječku s rychlým dobíjením. Ta dokáže extrémně rychle dobít první polovinu baterie (zhruba do 60%), pak už se rychlost o něco zpomaluje ale je to funkce, která je k nezaplacení, když máte úplně vybitý telefon a jen velmi málo času pro jeho dobití.

Nový hit v dobíjení: bezdrátové nabíječky

Hitem poslední doby jsou bezdrátové nabíječky.Můžete si je představit jako „podložky“ nebo někdy i stojánky či držáky na které se mobilní telefon položí (není třeba do něj připojovat žádný kabel) a mobil se sám, okamžitě a automaticky začne dobíjet. Jen je opět třeba zjistit, zda váš mobilní telefon podporuje bezdrátové nabíjení (opět zkuste třeba zagooglit) a pokud ano, určitě tento druh nabíječky vyzkoušejte. Je perfektní.

bezdratova_nabijecka