Kdo tvrdí, že oblek mohou nosit pouze muži? Stylová, elegantní žena by měla mít také ve své skříni tento prvek oblečení, díky kterému stylizace získá vkus a profesionální look. Navrhujeme, jak nosit dámský oblek.

Pro koho dámský oblek?

Oblek sám v sobě je plný elegance. Právě proto ho muže nosí na speciální, slavnostní události nebo na obchodní setkání na vysoké úrovni. Oblek je nejen ukazatelem stylu, ale také i naší vizitkou – zdůrazňuje profesionalitu a dodává sebevědomí. V dámském šatníku oblek může plnit stejnou funkci. Proto také doporučujeme ho zejména ženám, které chtějí dodat svému vzhledu vážnost a charakter. Ideálně budou v něm vypadat nízké ženy – oblékajíc k němu dámské lodičky budou vypadat nejen elegantně, ale také i vážněji.

Dámský oblek v klasické verzi

Pokud jde o stylizace s dámským oblekem, určitě bude ideální pro různého druhu formální příležitosti. Podnikatelky, které se často účastní setkání vyžadujících oficiální a profesionální vzhled, by si měly vybrat stylizaci skládající se z přizpůsobeného k siluetě obleku a kalhot se záhybem. K takovému duetu byste měly obléct klasickou košili, nejlépe v odstínech bílém nebo blankytném. Sám oblek a kalhoty by měly mít tmavší barvu, ale zároveň tónovanou. Vhodná bude černá, granátová nebo grafitová barva. Takovým způsobem sestavené oblečení vyžaduje vhodné boty. Ženy by si měly k němu vybrat dámské kožené lodičky na podpatku nebo na ploché podrážce, což dodává celku vkusný look.

lodičky

Ve verzi obchodní oblek můžete sestavit s košilí a rovnou sukní za koleno o tužkovém nebo rozšířeném střihu. V takovém případě nutné budou punčocháče a lodičky na podpatku. Ploché boty nebudou vypadat dobře, proto také by měly být vybírány pouze ve výjimečných případech, když nošení bot na podpatku nebude možné.

Dámský oblek celý den

Dámský oblek můžete nosit ke každodenní stylizaci – do kanceláře, do školy nebo na setkání s kamarády. V takovém vydání ideální bude ten o velmi výrazné barvě, díky čemuž formální oblek získá volnější charakter a se zároveň stane silným akcentem stylizace. Navrhujeme sestavení skládající se z obleku ve fuchsiové barvě, bílého trička a denimových úzkých kalhot, se kterými budou krásně harmonizovat módní sneakersy, tenisky nebo baleríny. Ženy, které chtějí přidat svému looku ženskost, mohou si k této stylizaci nosit dámské lodičky na jehlovém podpatku, také ve fuchsiové barvě.
Módní vzhled získáte díky obleku v barvě láhvové zelené a rovným, krémovým šatům s malými vzory – celek stačí doplnit semišovými kotníkovými botami na podpatku nebo – ve volnější verzi – klasickými workery.

Dámský oblek může být vynikajícím prvkem jak formálního, tak i každodenního oblečení. Díky sestavení obleku s vhodně přizpůsobenými doplňky získáte módní, plný elegance look.