Málo známým, ale velice zajímavým minerálem je ametrín. Pokud vám jeho název něco připomíná, pak máte pravdu. Vznikl spojením názvů dvou kamenů, ze kterých je složen. Jedná se o ametyst a citrín. Na ametrínu pozorujeme pásy žluté a fialové barvy, které vytváří dokonalé souznění.

  • Díky propojení dvou různých minerálů má ametrín výjimečné vlastnosti.
  • Je to jeden z nejmocnějších a také nejrychleji účinkujících kamenů.
    • Umožní astrální cestování, meditaci a dokáže otevřít takzvané třetí oko.

Ametrín si dokáže poradit s depresí, strachem a úzkostmi. Jeho pozitivní vliv poznají především zrozenci Blíženců, Kozoroha, Ryb, Vodnáře a Střelce.

ametrín

Důležitý minerál v oblasti lidového léčitelství

Ametrín je také výjimečný tím, že dokáže pomoci odstranit příčinu některých neduhů. Pomůže při čištění krve a dodá tělu energii. Blahodárně také působí na smyslové orgány. Chrání především sluchové ústrojí. Pozitivní vliv má rovněž na imunitní systém. Jediné naleziště ametrínu najdeme v Bolívii. Do Evropy přišel už v sedmnáctém století, kdy byl přivezen jako dárek španělské princezně.

  • Ametrín si můžete pořídit jak v surové podobě, tak i jako tromlovaný kámen.

Vznik ametrínu

Tento unikátní minerál začíná svůj život jako citrín či ametyst. Pokud se změní chemické nebo fyzikální podmínky prostředí, pak je jeho vývoj narušen a on ve svém vývoji pokračuje jako druhá možnost. To je tedy tajemství složení ze dvou minerálů.

náramek

Ametrínové šperky vás oslní

Ametrín je pro svou krásu vhodný pro výrobu šperků. Až nadpozemsky krásně vypadá například ametrínový přívěsek nebo ametrínové náušnice. Jestliže chcete využívat ametrín jako talisman a ochranitelský kámen, pak je třeba, aby byl pravidelně očištěn a nabit. Na ametrín je vhodné nechat po celou noc působit měsíční svit. Vezme si energii z Měsíce a bude vám opět sloužit k plné spokojenosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup