Vlasy, které končí na podlaze kadeřnictví, jsou vlastně cenným zbožím, a to hlavně pro svoji majitelku. Bohatá a krásná kštice je prostě ukazatelem zdraví a přitažlivosti. Proto se o ně staráme, jak nejlépe umíme a neváháme hledat tu nejlepší kadeřnici, která bude kreativní a schopná i ochotná naslouchat našim přáním. Takovou, která pozná, co nám sluší a která u svojí práce zapojuje svoji fantazii.
v kadeřnickém salonu
Jak poznat nejlepší kadeřnici?
Poznáme ji, až od ní přijdeme domů a umyjeme si vlasy. Potom teprve poznáme, zda jsme opravdu s jejími službami spokojené. Celý střih se ukáže v plné parádě. Dobrá kadeřnice pozná, když hlava není úplně souměrná a ona musí třeba vlasy na jedné straně více zkrátit. Dokáže tvar hlavy opticky upravit třeba tím, že účes více vybere vzadu. Technika střihu je důležitá, ale důležitější je dobře vidět konkrétního člověka, kterému účes musí sedět. Vnímání a pohled nic nenahradí.

Co je nejtěžší pro kadeřnici?
Kadeřnice nemá snadnou práci. Uspokojit zákaznici tak, aby odcházela domů nadšená, je na její práci to nejtěžší. Některá žena totiž neví, co vlastně se svými vlasy chce udělat. Kadeřnice tedy musí zapojit veškerý svůj um a využít všechny svoje zkušenosti, aby zákaznice měla pocit, že úpravou, kterou zvolila, vynikla její ženskost a potvrdila se její samotná totožnost.
kadeřnice při práci
Jaké schopnosti nemají chybět správné kadeřnici?
Jde především o schopnost orientovat se v trendech, módě – vědět, co se právě nosí. Jde vlastně o schopnost stříhat tak, aby to zákaznici slušelo. Což se zdá být logické a jaksi automatické, ale ženy právě proto nebývají se službami kadeřnic spokojené,že je ostříhají tak, že jim to pak nesluší. Je to právě o tom přemýšlení. A když se přemýšlí, nemůže se příliš mluvit. Dá se tedy polemizovat i o tom, zda kadeřnice, která při svojí práci stále povídá, může svoji práci udělat pořádně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup