Aktuality a editorial

AKTUALITY

14. 11. 2014

Sborník z konference PhD III byl indexován. Sborník z konference PhD IV je již vydán a byl poslán k indexaci taktéž.

 

14.11.2013

Vyšel sborník PhD konference III. Můžete si jej stáhnout i s obálkou a konferenčním DVD. Zájemci o originál konferenčního dvd nás mohou kontaktovat o jeho zaslání.

 

4.11.2013

19. - 20. května 2014 proběhne v pořadí již čtvrtý ročník konference PhD existence. Nezapoměňte se registrovat.

 

16.9.2013

Pozor: 

"Sborník PhD existence I a II byl zaregistrován na Web of Science. Ve vyhledávání je řádek "example"; vložte tam "phd existence" a nechcte vyhledat; objeví se seznam publikací a zde je možné vyhledat Váš článek."

__________________________________________________________________________________________

3.6.2013

Reportáž z konference PhD Existence 3

30.4.2013

Zveřejněn Bulletin abstraktů

22.4.2013

Zveřejněno:

Program konference

Abstrakta příspěvků

 

EDITORIAL

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí přátelé naší konference,

 

již potřetí se nám naskýtá možnost se sejít na konferenci s mezinárodní účastí věnované fenoménu doktorského studia v oboru psychologie. Letos bychom rádi upozornili na dvě linie, které v rámci této již tradiční akce připravujeme.

Tou první je klasická linie odborných sdělení a prezentací, které bude dominovat hlavní téma konference „Výzkum v psychoterapii“. Přijímáme do programu též příspěvky jinak tematicky zaměřené, například prezentace vzešlé z vašich rozpracovaných disertačních záměrů anebo výsledky již hotových výzkumů. Tradičně jsou vítány i příspěvky věnující se reflexi samotného studia PhD či osobním zkušenostem s tímto studiem spojeným.

Druhou je linie vzdělávacích přednášek a workshopů, v nichž bychom rádi prostřednictvím pozvaných hostů přispěli ke zvýšení vašich kompetencí, uplatnitelnosti nebo alespoň vás inspirovali pro další práci. Zaměřujeme se zejména na téma „Jak vést a učit studenty v pregraduálu“. Další témata vzdělávacích příspěvků se budou věnovat například publikování či metodologii výzkumu.

Když si k těmto dvěma pádným důvodům přidáte ještě rozměr sociální, tj. dobrou atmosféru, prostor pro sdílení zkušeností s ostatními podobně „postiženými“ lidmi, živou a podnětnou komunikaci, možnosti navázání týmové spolupráce atp., máte to tak zvaně 3 v 1.

Přihlásit se můžete buď s ústní přednáškou, posterem či workshopem. Mezi konferenční jazyky patří čeština, slovenština a angličtina (bez překladu). Samozřejmě kromě psychologů uvítáme i kolegy z příbuzných oborů, kteří mají odvahu bořit zbytečné mezioborové zdi. V posterové sekci bude opět vyhlašovat soutěž s cenami o nejlepší poster.

Rozhodli jsme se také rozšířit komiksovou sekci na sekci umělecké tvorby inspirované PhD studiem. Dodat tedy můžete nejen vaše vtipy a komiksy, ale též vaši lyrickou i epickou poezii, grafiky, malby, plastiky či videospoty … nebo snad dokonce performance? Návštěvníci konference pak budou hlasovat o nejsympatičtější či nejvtipnější výtvor.

Sejdeme se přímo v historickém srdci krásné a přátelské Olomouce v uměnovědném centru Konvikt. Stejně jako v minulých dvou ročnících udělá organizační výbor maximum pro to, abyste se i do třetice cítili na konferenci PhD Existence i při jejím doprovodném večerním programu co nejlépe.

 

Těšíme se na vás!

 

Za organizační výbor konference

 

Miroslav Charvát

 

Záštitu nad letošním ročníkem konference převzali pan doc. PhDr. Jiří Lach, Ph.D., M.A. – děkan filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a pan doc. Mgr. Jiří Špička, Ph.D. – proděkan pro vědu a výzkum filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

2

Kontakt

PhDr. Denisa Janečková

janeckova@srv.contexo.cz

 

Zahraniční hosté:
Na konferenci vystoupí se dvěma příspěvky přední odbornice na psychoterapii dr. Maria Luca, působící na Regent’s College, London.
Organizátoři

Katedra psychologie FF UP V Olomouci

Katedra psychologie FF UP

 

ve spolupráci s

 

Loading