Aktuality
19. květen 2017
Milé kolegyně a milí kolegové,
srdečně vás zveme na páté Olomoucké speciálněpedagogické dny, v rámci kterých je pořádaná XVIII. mezinárodní konference k problematice osob se speciálními potřebami a V. konference mladých vědeckých pracovníků.
Termín a místo konání jsme ponechali tradičně v předjarním období, tedy 14. a 15. března 2017 v nové budově Pedagogické fakulty UP v Olomouci. Jako téma jsme zvolili perspektivy společného vzdělávání. Své příspěvky můžete přihlašovat jako přednášku nebo poster do 14.2.2017, přihlašování formou pasivní účasti je možné až do naplnění kapacity konference.
Kromě speciálních pedagogů uvítáme i kolegy z příbuzných oborů, protože hlavním tématem konference je koncepce společného vzdělávání z různých úhlů pohledů, rozmanitých perspektiv i komparativních zkušeností. Program konference bude pestrý, protože perspektivy společného vzdělávání budou prezentovat zvaní hosté a aktivní přednášející, kteří jsou předními odborníky ve svém oboru. Stejně jako v předchozích ročnících udělá organizační výbor vše pro to, abyste se cítili na naší konferenci co nejlépe a aby vytvořený prostor pro společné sdílení poznatků a zkušeností byl pro vás inspirativní, kreativní i užitečný.
Těšíme se na setkání s vámi,
M. Hutyrová
11. květen 2017
Vážené kolegyně, vážení kolegové,
také přemýšlíte, kolikátý e-mail už dnes čtete? Kolik času zabírá komunikace na sociálních sítích vám nebo vašim dětem? Kolik webových stránek jste navštívili, ať už pracovně, nebo v rámci prokrastinace? A kam se v tom všem posunula psychologická praxe a výzkum?
Přijďte se zúčastnit v pořadí sedmého ročníku konference „PhD existence: česko-slovenské konference (nejen) pro doktorandy a o doktorandech“ s podtitulem „Psychologie v době internetu“! Uvítáme vás 30. - 31. ledna 2017 tradičně v prostorách olomouckého Konviktu a nabídneme nejen přednášky, postery a workshopy, ale především příležitost pro setkání a diskuze „face to face“.
Programově se letos zaměříme na témata jako je počítačové a online testování, závislost na internetu, online hrách či vybraných sítích, nebo monitorování chování zákazníků prostřednictvím virtuálních nástrojů. Nechceme pominout ani možnosti využití virtuální reality v psychoterapii nebo problematiku poskytování psychologického poradenství online a řešit budeme i otázky bezpečnosti citlivých údajů v době „kybernetizace“ – ať už coby potenciální ztrátu soukromí, nebo v podobě „návodů pro vyplnění“ k zavedeným psychodiagnostickým nástrojům.
Přijďte se s námi o těchto zajímavých, ale zároveň důležitých tématech pobavit či získat odpovědi na mnohé aktuální a často řešené otázky související s užíváním internetu a psychologií! Těšit se budeme jak na domácí a zahraniční odborníky v oblasti psychologie či příbuzných oborů, tak i na mladé vědce, studenty a návštěvníky z řad odborné veřejnosti, kteří mají o psychologii v době internetu zájem. Sborníky z předchozích ročníků konference byly úspěšně indexovány v systému Thomson Reuters a také letos chceme v této tradici pokračovat.
Své příspěvky proto přihlašujte jako přednášku, poster nebo workshop, a to do 2. 1. 2017. Přihlašování formou pasivní účasti je možné až do naplnění kapacity konference.
Na viděnou se těší
Mgr. Jaroslava Suchá & Mgr. Lucie Viktorová
předsedkyně programového výboru
8. únor 2016
Vážené kolegyně, vážení kolegové,
srdečně vás zveme na již šestý ročník konference „PhD existence: česko-slovenská konference (nejen) pro doktorandy a o doktorandech“, tentokrát s podtitulem „výzkum +/vs/- praxe“, která se bude konat 8. – 9. února 2016 v prostorách olomouckého Konviktu .
Jak podtitul letošního ročníku napovídá, naším cílem je nahlédnout do problematiky aplikace teoretických poznatků do každodenní praxe, prozkoumat možnosti výzkumných projektů vycházejících z požadavků konkrétních zaměstnavatelů a získat přehled o probíhajících projektech aplikovaného výzkumu. Pokusíme se zodpovědět otázky, jako „Jak může výzkum pomoci zvýšit bezpečnost dopravy? Jaké jsou možnosti spolupráce mezi veřejným a soukromým sektorem např. při testování léků nebo v rámci zvyšování kvality péče o pacienty? V čem spočívají hlavní limity testů používaných v klinické či pedagogicko-psychologické praxi? A jak se daří aplikovat poznatky z oblasti chování mladých lidí na internetu nebo z výzkumu nových syntetických drog do preventivních plánů na školách?“ a další. Nebude chybět ani sekce věnovaná disertačním a jiným právě probíhajícím výzkumům, stejně jako prostor pro navazování výzkumné spolupráce mezi institucemi (nejen) během společenského večera.
Za tímto účelem přivítáme domácí i zahraniční odborníky, specialisty i mladé vědce na počátku kariéry jak v oblasti psychologie, tak příbuzných oborů či interdisciplinárních týmů. Vítáni jsou jak pravidelní návštěvníci, studenti či členové akademické obce, tak i zájemci ze strany odborné veřejnosti a zástupci firem a organizací, kteří ve své práci spatřují potenciál pro návazný výzkum.
Své příspěvky můžete přihlašovat jako přednášku, poster nebo workshop, a to do 3.1.2016. Přihlašování formou pasivní účasti je možné až do naplnění kapacity konference.
Sborníky z předchozích konferencí byly úspěšně indexovány v systému Thomson Reuters a v dalším ročníku chceme navazovat na tuto tradici.
1. prosinec 2015
Milé kolegyně a vážení kolegové,
srdečně vás zveme na IV. Olomoucké speciálněpedagogické dny, v jejichž rámci jsou pořádány tradiční mezinárodní konference k problematice osob se speciálními potřebami a konference mladých vědeckých pracovníků. Konference se budou konat 15.-16. března 2016 v prostorách Pedagogické fakulty UP v Olomouci.
Jako téma jsme zvolili kohezi speciální pedagogiky, na společném setkání se chceme se zaměřit na pojetí oboru speciální pedagogika, jeho současný vývoj a nové trendy. Budeme mapovat pohledy odborné i laické veřejnosti na „mainstreamové“ školy a „ mainstreamové“ žáky, stejně tak na „speciální“ školy a „speciální“ žáky. Zamyslíme se nad pojetím pregraduální přípravy ve speciálněpedagogických i příbuzných oborech v České republice i zemích Evropské unie a budeme konstruovat optimální profil speciálního pedagoga v perspektivě současného multidisciplinárního kontextu.
K aktivní účasti se můžete přihlásit s přednáškou, workshopem nebo posterem do 15. 2. 2016. Přivítáme domácí i zahraniční odborníky, začínající vědecké pracovníky a studenty doktorských studijních programů. Vítáni jsou členové akademické obce, studenti, odborná veřejnost a zástupci škol a organizací, kteří ve své práci spatřují potenciál pro návazný výzkum a spolupráci v oblasti speciální pedagogiky.
Naším cílem je vytvořit pestrý konferenční program, aby společné sdílení poznatků a zkušeností bylo pro všechny inspirativní a užitečné.
Sborník z konference 2013 byl úspěšně indexován v systému Thomson Reuters a v dalších ročnících chceme v tomto pokračovat.
Těším se na setkání
Miluše Hutyrová
Web konference
22. květen 2015
Ve dnech 17. - 18.března proběhla konference na Pedagogické fakulťe Univerzity Palackého v Olomouci.